Meble projekty i wykonanie
 
GABLOTY MUZEALNE

Gabloty muzealne


Do jakich miejsc dostarczamy najczęściej nasze gabloty? Do muzeów, sal i innych instytucji. Jest ona nieodzownym elementem wielu obiektów kultury. Niektóre z gablot muzealnych muszą spełniać dodatkowe wytyczne ze względu na wartość przechowywanych w nich przedmiotów. Meble, które mają służyć do przechowywania i prezentacji niezwykle wartościowych eksponatów, muszą spełniać wymogi bezpieczeństwa. Mogą być wyposażone w uzupełniające rozwiązania ochronne. W jaki sposób zwiększamy odporność witryn muzealnych na uszkodzenia? Przede wszystkim stosujemy specjalne szkło, które cechuje wysoka wytrzymałość. Dodatkowo każdą gablotę muzealną uzupełniamy w tradycyjne zabezpieczenia jak zamki patentowe.


Jakie funkcje pełnią gabloty muzealne?


Gabloty do muzeum muszą być skonstruowane w taki sposób, aby uwydatnić i podkreślić walory estetyczne prezentowanego eksponatu. Równie ważne jest środowisko wewnątrz witryny. Przestrzeń gabloty w muzeum powinna być pozbawiona wszelkich elementów mogących wchodzić w reakcje chemiczne. Dlaczego? Eksponaty powinny być przechowywane w neutralnym środowisku — w innym przypadku wpłynie to na żywotność i stan przedmiotu.


Oprócz standardowych gablot wystawienniczych oferujemy naszym klientom wykonanie witryn na zamówienie. Zrealizowaliśmy wiele zleceń obejmujących stworzenie szaf i półek ekspozycyjnych na wymiar dla licznych instytucji kultury. Wykonujemy gabloty muzealne w całości ze szkła lub takie, których konstrukcję nośną stanowią bardzo trwałe profile aluminiowe. Jedynym ograniczeniem podczas realizacji zleceń jest wyobraźnia – posiadamy niezbędne maszyny do tego, aby zbudować witryny muzealne różnej wielkości, z systemem oświetlenia lub bez niego. Jeśli poszukujesz wysokiej jakości gablot muzealnych — producent, czyli nasza firma służy pomocą! Zapraszamy!